UV stabilní řada PurStone

Společnost TOPSTONE, tvůrce kamenných koberců, uvádí na trh nová pojiva PurStone a PurStone One. Nová řada pojiv, která je založena na bázi polyuretanové pryskyřice, přináší lepší užitné vlastnosti a vyšší odolnost. Vysvětlíme, čím vynikají pojiva PurStone a PurStoneOne, a pro jaké realizace jsou tato pojiva vhodná.

Tato pojiva se využívají pro zhotovení kamenných koberců z mramorových i říčních kamínků TopStone. Hlavní předností nové řady pojiv PurStone je výborná UV stabilita a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Pojivo si po dlouhá léta zachovává svůj čirý vzhled bez jakékoliv vizuální degradace. Díky tomu jsou pojiva vhodná pro všechny druhy světlých kamínků na slunných místech s vysokou zátěží ultrafialových paprsků. PurStone vyniká optimalizovanou viskozitou, která usnadňuje pokládku kamenného koberce. Pojivo totiž při vyšších teplotách nestéká a tím dostačené vrstvě ulpí na kamenivu.

Nová řada pojiv obsahuje dva hlavní produkty – dvousložkové pojivo PurStone a jednosložkové pojivo PurStone One. Povrchy realizované těmito pojivy pak doporučujeme revitalizovat nátěrem PurStone Vital.

Svislé plochy k těmto povrchů pak realizujte UV stabilním pojivem na svislé plochy PolyaStone Wall.

Dvousložkové pojivo PurStone

Dvousložkové pojivo PurStone je vhodné pro méně zatěžované venkovní i vnitřní plochy - interiérové podlahy, chodníky, terasy, plochy okolo bazénů a další soukromé pochozí povrchy. Pojivo PurStone vyniká nízkým obsahem rozpouštědel. S jeho použitím odpadá budoucí revitalizace povrchu, která se u produktů PurStone provádí pouze v případě mechanického poškození.

Vyšší protiskluznost povrchu dosáhnete aplikací protiskluzového mikroplniva TopStop do nevytvrzeného neboli živého povrchu. A pokud se rozhodnete protiskluznost povrchu zvýšit dodatečně, řiďte se pokyny v materiálových listech produktu TopStop.

PurStone je k dostání v praktickém twinpack balení (1,25 kg) a v 30kg velkoobchodním balení.

Jednosložkové pojivo PurStone One

Jednosložkové pojivo PurStone One vyniká vysokou pevností a je vhodné pro venkovní plochy se střední zátěží. Typicky se jedná o veřejné chodníky, venkovní plochy wellness a lázeňských areálů, veřejné fitness zóny a další místa. Předností pojiva PurStoneOne je vysoká odolnost vůči slané vodě a chemikáliím. Pojivo je zároveň ekologické. Neobsahuje rozpouštědla a při aplikaci nezapáchá. Povrch zároveň není nutné častěji revitalizovat. Povrchy řady PurStone se revitalizují pouze v případě mechanického poškození.

U pojiva PurStone One odpadá vážení a míchání dvou složek. Podíl pojiva ke kamenivu je 1:22, to znamená že na 25 kg balení kameniva vystačí 1,1 kg pojiva. Díky tomu dosáhnete větší úspory. Protiskluznost povrchu lze zvýšit aplikací mikroplniva TopStop do živého povrchu, nebo dodatečně podle materiálových listů produktu TopStop.

Výhodou je také delší doba zpracování. Pozor ale na podmínky realizace. Při realizaci a vytvrzení nesmí na povrch svítit přímé sluneční paprsky. Teploty při realizaci by zároveň neměly překročit 25 °C. Pozor, k realizaci je zároveň potřeba využít ředidla pro práci s polyuretanovými materiály.

Pojivo PurStone One je v prodeji v jednolitrové lahvi a ve velkoobchodním 20kg balení.

Získejte rychlý výpočet spotřeby materiálu

Nevíte, kolik mramorových, nebo říčních kamínků a pojiva budete potřebovat k realizaci vašeho kamenného koberce TopStone? Využijte naši praktickou kalkulačku.

Zůstaňme v kontaktu

Přejete si dostávat novinky e-mailem a být stále v obraze? Stačí zadat váš e-mail a přihlásit se k odběru novinek.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení a zpracování marketingových nabídek. Více informací:Ochrana osobních údajů

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

ISO 9001 ISO 14001

Kontakt

TOPSTONE s.r.o.
Družstevní 442, 753 01 Hranice
+420 580 582 580
info@topstone.cz

IČO: 27782239
DIČ: CZ27782239

Bankovní spojení: 212733206/0300
Zapsáno u Krajského soudu v Ostravě dne 8. 11. 2006

Provozní doba:
pondělí – pátek: 7:30 -11:30 / 12:00 - 16:30