Rádce nákupem

Nevíte si rady při nákupu? Nevadí. Rádi Vám pomůžeme. Přečtěte si často kladené otázky, nebo se podívejte na naše tipy a rady na našem YouTube kanále. Rádi vám pomůžeme i na našem telefonu, nebo nám napište e-mail. Těšíme se na vaše dotazy.

pic-7.webp

Návod na pokládku kamenného koberce TopStone

Přehrát
pic-74.webp

TopStone Proč penetrovat?

Přehrát
pic-75.webp

Revitalizace kamínkového povrchu TopStone

Přehrát

Užitečné informace

Cena povrchu obsahuje pojivo tj. chemické složky (pryskyřice sl. A a tvrdidlo sl. B) a plnivo tj. říční nebo mramorové kamínky a to v poctivém množství v lety ověřené kvalitě. TopStone je poctivé řešení za poctivou cenu.

Materiál je vhodný pro úpravu nebo renovaci starých a nových betonových ploch v exteriéru i interiéru. Konkrétně lze materiál použít pro úpravu chodníků, teras, balkonů, příjezdových cest či vjezdů do garáží, okolí bazénů, venkovních schodů a schodišť.

Spotřeba materiálu souvisí s doporučenou tloušťkou povrchu. Doporučená tloušťka povrchu u říčních kamínků je pro pochůzí plochy 1,5 cm a pro plochy pojízdné 2cm. Doporučená tloušťka povrchů u mramorových kamínků je pro pochůzí plochy 1,5 cm a pro plochy pojízdné mramorový kamínek nedoporučujeme. V případě realizace svislých ploch a v případě, že podklad není ideálně rovný, doporučujeme při objednání materiálu počítat s dostatečnou rezervou (min. 15 %).

Únosnost souvisí s kvalitou podkladních vrstev a tloušťkou povrchu.

Pokládku doporučujeme provádět za pěkného počasí, venkovní doporučená teplota nesmí klesnout pod 10°C. Limitní teplota je 5°C. V případě deště pokládku nerealizujte.

Materiál je vhodný na úpravu starých betonových povrchů, je možné jej použít také na zámkovou dlažbu, pokud je položena v podkladním betonu. Dále je také možno materiál použít na staré povrchy s keramickou dlažbou, pokud dlažba tvoří pevný podklad. V případě trhlin a prasklin v původním podkladním betonu je bezpodmínečně nutné vybourat nesoudržné a vydrolené části betonu pryč, povrch přebrousit, zbavit nečistot, provést penetraci materiálem TopFix a případné trhliny vyplnit tmelem TopFiller nebo lze nerovnosti a výtluky dorovnat materiálem TopStone a následně realizovat pokládku doporučené tloušťky.

Hloubka založení, kvalita, armování a tloušťka nového podkladního betonu závisí na budoucím účelu a použití zhotovované plochy, proto doporučujeme řešit tyto parametry s Vaším odborným projektantem.

Povrch TopStone lze pokládat na betony až v době, kdy zbytková vlhkost v betonu je menší než 4%. V každém případě je důležité povrch přebrousit, vysát a následně napenetrovat.

Penetraci podkladu doporučujeme. Dojde tak k ideálnímu přilnutí povrchů TopStone k podkladu a k prodloužení životnosti celého systému. Z našeho výrobního sortimentu nabízíme a doporučujeme penetraci TopFix. Penetrování je jednoduché a lze provézt v jednom kroku s pokládkou materiálu TopStone. Pozor v případě pokládky povrchů na nově zrealizované betony (stáří do 1 měsíce) od realizace je nutné z důvodů vysoké vlhkosti podkladního betonu vždy podklad penetrovat.

V případě, že podkladní beton, ať už nový nebo původní, obsahuje dilataci, je nutné dilatovat povrch TopStone ve stejném místě také, a to tak, že novou dilatační lištu vložíme nad původní dilatace podkladního betonu.

Pokud dilataci podklad nemá, není nutné dilataci vkládat ani do povrchu TopStone.

Větší plochy je nutno dilatovat – od 16 m².

Povrch TopStone je snadno udržovatelný, v zimě sníh uklízíme hrablem (plastovým), po zimě doporučujeme povrch umýt hadicí, nebo tlakovou vodou. Dále povrch nepotřebuje z pohledu jeho funkce další větší údržbu.

Pokud hodlá uživatel povrchu posílit lesk materiálu namísto přirozeného přírodního vzhledu, je možno použít revitalizační nátěr. Tento nátěr povrch oživí a posílí celé vlastnosti celého podlahového systému podlahy.

Pro více informací si stáhněte materiálový list na revitalizační nátěr a návod na údržbu povrchu TopStone.

Nejdéle položený povrch TopStone je v Beskydech a byl nositelem této technologie položen v roce 1996. Z pohledu funkce je povrch beze změny.

Často kladené dotazy

Jedná se o kamínkový povrch, který bývá popisován také jako kamenný koberec, kamínková podlaha nebo kamínková dlažba. TopStone je materiál tvořený směsí přírodních kamínků a unikátního pojiva (dvou složek pryskyřice sl. A a tvrdidla sl. B).

Pro více informací si stáhněte materiálový list na revitalizační nátěr a návod na údržbu povrchu TopStone.

Jsou vhodné pro úpravu nebo renovaci starých a nových betonových ploch v exteriéru i interiéru. Konkrétně lze materiál použít pro úpravu chodníků, teras, balkonů, příjezdových cest či vjezdů do garáží, okolí bazénů, venkovních schodů a schodišť.

Pro více informací si stáhněte materiálový list: Povrch TopStone.

Unikátní vlastností je vodopropustnost. V létě se netvoří na povrchu louže a v zimě neklouže, povrch je pevný a beze spár, je mrazuvzdorný a nenáročný na údržbu.

Kamínkové povrchy TopStone lze použít na nové betonové plochy, ale především také na beton starý, nerovný a nevzhledný bez nutnosti jeho vybourání. Dále na starou, ale plně funkční keramickou dlažbu, která musí tvořit pevný podklad a nesmí být „dutá“ či popraskaná (v opačném případě ji doporučujeme vybourat). Materiál TopStone je vhodný i na zámkovou dlažbu, pokud je uložena do podkladního betonu.

Jsme ti, co kamínkové povrchy nebo kamenné koberce přinesli na náš trh. Přes 20 let vylepšujeme, jak náš materiál, tak naše služby. Vyvíjíme nová řešení, inovujeme.

Možnosti využití v interiéru jsou široké,  např. chodby, garáže,  sklepy, vstupní haly, obývací pokoje, ložnice, koupelny, schodiště, sauny, okolí vnitřních bazénů, zimní garáže apod. Pokládka povrchu TopStone v interiéru je realizována ve třech možných strukturách. Rozhodující pro výběr struktury povrchu v interiéru je míra zatížení vodou. V interiérech se pro pokládku povrchu TopStone používá unikátní pojivo EpoStone Clear, které je nezávadné, čiré a bez jakéhokoliv zápachu.

Stáhněte si materiálový list: EpoStone Clear.

Ano, unikátní pojivo používané v interiéru je certifikováno atestem nezávadnosti bez obsahu škodlivého NONYLFENOLU. Výrobek je označen značkou „CE“ – záruka předepsaných parametrů EU normou pro použití podlahy. Povrch je antialergenní (méně se práší).

Povrch se udržuje klasickým způsobem – vysáváním, zametáním, vytíráním, parním čištěním apod. Otevřená struktura povrchu je vhodná tam, kde povrch není zatěžován vodou. Naopak její velkou výhodou v interiéru je, že se v porovnání s plovoucí podlahou netvoří na povrchu prachové chuchvalce, prach postupně zapadá do struktury a jednoduše jej odstraníte právě klasickým vysavačem. Takovýto povrch je antialergenní.

Naše pojivo neobsahuje jedovatý nonylfenol a na základě jeho dlouholetého vývoje má jedinečné vlastnosti: pevnost, poradí si s vlhkostí, má vysokou UV stabilitu a poctivou cenu. Velkou pozornost také věnujeme kvalitě a čistotě plniva tj. kamínkům. Jsou několikrát prané a tříděné.

Cena obsahuje pojivo tj. chemické složky (pryskyřice sl. A a tvrdidlo sl. B) a plnivo tj. říční nebo mramorové kamínky. TopStone je poctivé řešení za poctivou cenu.

Ano můžete. Zbytková vlhkost maximálně 4%, na podkladní konstrukci neovlivní přídržnost a výsledné vlastnosti v povrchu.

Při tání se na povrchu netvoří louže, takže při opětovném zamrznutí nedochází k tvorbě zledovatělé plochy. Led přetrvává v mezerách mezi kamenivem a při oteplení protéká voda skrz vrstvu kamenného koberce.

Máme proškolené a certifikované kvalitní partnery pro pokládku a prodej našich povrchů a doplňkových materiálů. Kvalitní záruční a pozáruční servis. Jsme blíže zákazníkovi.

Podívejte se na náš seznam certifikovaných smluvních partnerů.

Nabízíme velkou škálu povrchů, které tvoří dva druhy plniva (kamínků). Kamínky říční a kamínky mramorové v mnoha barevných provedeních. Říční kamínky mají velikosti (frakci) kamínků 2 – 8 mm. Veškeré námi nabízené povrchy s říčními kamínky MADEIRA, JÁVA, ELBA, KORSIKA, KRÉTA, KORFU či SANTORINI lze použít pro pochůzí plochy např. v okolí bazénu, pro chodníky, na terasy a stejně tak i pro plochy pojízdné, např. pro úpravu příjezdových cest, vjezdů do garáží či stání pro auta. Pro svislé plochy (schody, schodiště, apod.) doporučujeme povrch MADEIRA (frakce 2 – 5 mm) nebo povrch JÁVA, ELBA či SANTORINI (frakce 2 – 8 mm).

Mramorové povrchy nabízíme v patnácti základních barevných provedeních, které lze mezi sebou dle vlastního vkusu zákazníka kombinovat. Mramorové kamínky mají velikost (frakci) 4 – 7 mm. Hodí se pro plochy pochůzí (doporučená tloušťka 1 cm) i pro plochy pojízdné (doporučená tloušťka 1, 5 cm). Na základě konkrétní objednávky zákazníka jsme schopni dodat mramorové povrchy rovněž ve velikosti kamínků (frakci) 2 – 4 mm, tyto doporučujeme pro pochůzí plochy.

Perleťové povrchy nabízíme v 8 základních barevných variantách, i tyto lze mezi sebou vzájemně kombinovat. Perleťové kamínky mají velikost (frakci) 3-5 mm. Vhodné jsou především do interiér na vodorovné i svislé plochy.

Pro více informací si stáhněte materiálový list EpoStone - unikátní pojivo.

Ano. Převážná většina zákazníků si menší plochy pokládá sama. Důraz je třeba dát na důkladné promíchání všech složek a následné položení dle přiloženého návodu k pokládce. Doporučujeme také před pokládkou zhlédnout náš videonávod.

Kam dál? Podívejte se na videonávod a stáhněte si návod na pokládku a ošetření povrchu TopStone.

Plnivo (kamínky) je baleno v plastových pytlích o hmotnosti 25 kg. Pojivo je dvousložkové, tedy pryskyřice (složka A) + tvrdidlo (složka B). Složky pojiva jsou baleny v tzv. twinpacku  (A+B) o hmotnosti 1,25 kg, což je balení pro 25 kg pytel kameniva nebo samostatně v maloobchodních plastových obalech. Každá dodávka obsahuje přehledný návod k pokládce v tištěné podobě a etikety na obalech výrobků obsahují přehlednou informací o mísících poměrech složek pojiva.

Doporučená tloušťka povrchu s říčními kamínky je pro pochůzí plochy 1, 5 cm a pro plochy pojízdné 2 cm. Doporučená tloušťka povrchu s mramorovými kamínky je pro pochůzí plochy od 1 cm.

V případě realizace svislých ploch a v případě, že podklad není ideálně rovný, doporučujeme při objednání materiálu počítat s dostatečnou rezervou (min. 15 %).

Svislé plochy se pokládat dají.

Je několik variant, jak svislou plochu aplikovat:

1. pomocí bednění - převážně v exteriéru - sokly, schody maximálně  do výšky 30 cm. Svislá plocha se musí zašalovat a vždy je potřeba, aby pod touto svislou plochou byl soudržný podklad. U svislých ploch je nutné před pokládkou povrchu TopStone použít penetraci TopFix.

2. přímou aplikací na stěnu stěnovým systémem TopWall - možné využití jak v exteriéru, tak v interiéru a to do libovolné výšky - bez použití fixace - bednění. Při kombinaci systému TopWall a TopStone v exteriéru, může dojít u výsledného povrchu k lehké barevnostní odchylce. Více v materiálovém listu TopWall.

Pokládku doporučujeme provádět za pěkného počasí. Venkovní teplota nesmí klesnout pod 10°C. Limitní je 5°C. V případě deště pokládku nerealizujte.

POZOR na „horké dny“, nad 30°C je nutné nechat pojivo aklimatizovat např. z rozpáleného auta na teplotu 25°C.

To záleží na zručnosti. Doporučená délka zpracovatelnosti směsi je 40 min. při venkovní teplotě 20°C. Při vyšších teplotách se tedy doba zpracovatelnosti zkracuje a při nižších prodlužuje. Doporučujeme si práci dobře rozvrhnout a najednou namíchat menší množství materiálu, např. 25 kg plniva (kamínků) a adekvátní množství pojiva (dle etikety). Nejprve se smíchá adekvátní poměr pryskyřice a tvrdidla v samostatné plastové nádobě a následně se směs vlije do kameniva do 24l plastového vědra a opět se důkladně promíchá.

U aplikace na stěnu materiálem TopWal, doporučujeme celkové množství materiálu rozdělit na 1/4 nebo alespoň 1/2 v poměru dle návodu na etiketě.

Veškeré potřebné informace naleznete v návodu na pokládku.

Při penetraci dochází k ideálnímu přilnutí povrchů TopStone k podkladu a k prodloužení životnosti celého systému. Z našeho výrobního sortimentu nabízíme a doporučujeme penetraci TopFix. Penetrování je jednoduché a lze provést v jednom kroku s pokládkou materiálu TopStone. Pozor v případě pokládky povrchu na nově zrealizované betony (stáří do 1 měsíce). Z důvodu vysoké vlhkosti je nutné takovýto podklad penetrovat VŽDY. Betony starší jednoho roku doporučujeme penetrovat z důvodu zhodnocení podkladu, lepší přilnavosti a prodloužení životnosti výsledného povrchu TopStone.

Pro využití v interiéru doporučujeme využít unikátní penetrace TopFix interiér, kterou je možno aplikovat na všechny druhy podkladu bez omezení vlhkosti.

Pro více informací si stáhněte materiálový list TopFix - vazná a penetrační potěrová hmota a materiálový list TopFix interiér.

Penetrace TopFix nenahrazuje hydroizolaci.

Význam slova je rozšíření, roztažení, zvětšení. V našem oboru je dilatace nebo dilatování opatření, které zamezí poškození podlahové konstrukce při rozpínání (změny teplot, pohyby podloží). V praxi jde o přerušení konstrukce vytvořením dilatační spáry, kterou vyplníme pružným tmelem či TopFillerem, na podklad ukotvíme dilatační lišty tmelem.

Pokud je podkladní beton či obecně podklad dilatován, je nutné dilataci udělat také v povrchu TopStone. Použít lze hliníkové nebo nerezové lišty, které naleznete v naší nabídce a lze je objednat společně s materiálem TopStone. Dilatace je vhodné provádět také u větších ploch, a to i v případě, že nejsou v podkladním betonu.

Hliníkové či nerezové ukončovací lišty mají profil písmene L, jsou 2, 5 m dlouhé a slouží k ukončení a oddělení materiálu TopStone od okolního povrchu. Používají se také jako dilatace.

V nabídce TOPSTONE máme také tvarovací lišty (nerezové, hliníkové), pomocí kterých lehce vytvoříte požadovaný tvar.

Povrch je pochůzí po 24 hodinách při teplotě 20°C a plně zatížitelný, tedy i pojízdný, po 7 dnech.

Zastřešení bazénu je vhodné řešit až po pokládce materiálu TopStone, a to ideálně až po 7 dnech od realizace. Po uplynutí 7 dnů můžeme do povrchu vrtat a zastřešení nainstalovat.

Nikoliv. Povrch TopStone je vodopropustný a tudíž neslouží jako hydroizolace. V našem výrobním sortimentu máme řešení i pro izolaci podkladu před pokládkou povrchu TopStone, a sice materiál TopPur. Pro bližší informace kontaktujte náš obchodní úsek nebo certifikované partnery.

Stáhněte si materiálový list TopPur.

V případě nové plochy doporučujeme řešit tuto otázku se svým odborným projektantem v závislosti na funkčním využití výsledné plochy a v případě použití povrchové úpravy TopStone na starý beton či povrch jsou stavebně technické podmínky podkladní vrstvy již dané.

Ano. Povrch se dá při případném poškození poměrně snadno opravit, ale záleží na míře jeho poškození. V případě nedodržení technologického postupu (tj. špatného promíchání směsi nebo použití nesprávných poměrů pryskyřice a tvrdidla) může postupem času dojít k vydrolování kamínků. V tomto případě je zapotřebí povrch doplnit kamínkovou směsí a použít revitalizační nátěr TopVital, který povrch zpevní a obnoví do žádoucího funkčního stavu.

Pro více informací si stáhněte materiálový list TopVital - revitalizační nátěr.

Povrch TopStone je snadno udržovatelný, v zimě sníh uklízíme hrablem (plastovým), po zimě doporučujeme povrch umýt hadicí, nebo tlakovou vodou. Dále povrch nepotřebuje z pohledu jeho funkce další větší údržbu.

Pokud hodlá uživatel povrchu posílit lesk materiálu namísto přirozeného přírodního vzhledu, je možno použít revitalizační nátěr. Tento nátěr povrch oživí a posílí celé vlastnosti celého podlahového systému podlahy.

Pro více informací si stáhněte materiálový list na revitalizační nátěr a návod na údržbu povrchu TopStone.

Záruka na pokládku povrchu provedenou TOPSTONE s.r.o. nebo certifikovaným partnerem je 2 roky. V případě nákupu materiálu a jeho položení svépomoci zákazníkem je doba expirace materiálu uvedena na obalu výrobku.

První položené m² materiálu TopStone byly v Beskydech v roce 1996. To je tedy délka praxí ověřené životnosti.

Při odeslání písemné objednávky vám následující pracovní den potvrdíme termín dodání a popřípadě způsob dopravy. Dodávka materiálu netrvá déle než týden. V případě objednání dodávky materiálu s pokládkou je termín sjednáván individuálně.

Cena dopravy není zahrnuta v ceně materiálu a je vždy zákazníkovi kalkulována individuálně (samozřejmě ještě před dodáním materiálu) a účtována samostatně. Pokud se rozhodnete prohlédnout si naše vzorkovny nebo navštívit naše certifikované partnery, můžete zároveň nakoupit materiál přímo při osobním odběru.

Materiál je zapotřebí skladovat na suchém místě a v původním obalu při teplotě od 12 do 25 °C. Materiál je potřeba zpracovat do 12 měsíců od jeho výroby, viz informace na obalu výrobku.

 • Pokládku je možné realizovat i na nezpevněné plochy, v nabídce máme dva systémy – TopStone Cell a TopStone Mesh.
 • Není nutné dělat rozsáhlé výkopové práce jako u ostatních substitutů.
 • Jedná se o vysoce kvalitní armovací mříž ze skelného vlákna s velkou roztečí.
 • Využívá se všude tam, kde je potřeba zvýšit pevnost v ohybu a pružnost TopStone systému.

Stáhněte si materiálový list TopMesh.

 • TopCell používáme v površích, ve kterých potřebujeme dosáhnout větší stability podloží bez nutnosti rozsáhlých výkopových prací.
 • Nosným prvkem je TopCell různých výšek s perforací – z důvodu spolupůsobení s ohledem na  způsob využívání a zatěžování výsledné plochy.

Stáhněte si materiálový list TopCell.

 • Jedná se o netradiční designové řešení využívající trendových barev pro interiéry a exteriéry, které se chtějí odlišit.
 • Tento produkt doporučujeme prioritně aplikovat v interiéru.
 • Tento produkt zapadá do rodiny kamenných koberců TopStone, je směsí unikátního interiérového pojiva EpoStone Clear a přírodních barvených říčních kamínků.
 • Umístěním topné rohože pod povrch TopStone se dosáhne výborné akumulace a přenosu tepla do povrchu a do prostoru místnosti.
 • Na anhydrid je možné kamenný koberec pokládat až když zbytková vlhkost bude menší než 2%, z důvodu velké savosti anhydridu doporučujeme pennetraci provést 2×.

Jsou 4 možnosti ukončení kamenných povrchů:

 • Do ztracena – rychlá aplikace bez nutnosti použití bednění nebo ukončovací lišty.
 • K bednění – výhodou je vytvoření hrany povrchu za pomocí použitého bednění.
 • Do lišty – výhodou je estetický vzhled, kombinovatelnost s jiným materiálem, možnost tvarování lišty na oblých hranách (použití tvarovacích lišt).
 • Do okapové lišty – výhodou je odtok vody z hrany podkladní konstrukce, barevná kombinovatelnost s povrchem, rychlá aplikace.

Zůstaňme v kontaktu

Přejete si dostávat novinky e-mailem a být stále v obraze? Stačí zadat váš e-mail a přihlásit se k odběru novinek.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení a zpracování marketingových nabídek. Více informací:Ochrana osobních údajů

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

ISO 9001 ISO 14001

Kontakt

TOPSTONE s.r.o.
Družstevní 442, 753 01 Hranice
+420 580 582 580
info@topstone.cz

IČO: 27782239
DIČ: CZ27782239

Bankovní spojení: 212733206/0300
Zapsáno u Krajského soudu v Ostravě dne 8. 11. 2006

Provozní doba:
pondělí – pátek: 7:30 -11:30 / 12:00 - 16:30