Polyuretanové pojivo a jeho výhody

Kamenný koberec vykouzlí ve vašem interiéru či exteriéru originální moderní design s nádechem přírody. Právě díky svému vzhledu vytváří iluzi oblázkové pláže a po prvním doteku ji promění v realitu.
Kamenný koberec je podlahová krytina ze zaoblených oblázků, které navozují příjemný pocit při chůzi, ale přitom nekloužou.

Máte rádi chůzi po oblázcích podél řeky? Přeneste si tento pocit k vám domů a pořiďte si náš kamenný koberec. Více než 25 let ve vlastní laboratoři vyvíjíme kamenné koberce na bázi přírodních kamínků a unikátního pojiva. Kamínky jsou prakticky věčné, rozdíl poznáte právě v síle a trvanlivosti pojiva. Pojivem je obvykle epoxidová pryskyřice nebo pro náročnější aplikace polyuretanová pryskyřice.

Dlouhá léta bez nutnosti úprav vám zaručí dvousložkové polyuretanové pojivo PurStone s výbornou UV stabilitou. Hlavní vlastností pojiva PurStone je optimalizovaná viskozita, která zajistí dostatečnou vrstvu pojiva na kamenivu i při vyšších teplotách a pojivo tak nesteče. Materiál je po celou dobu své životnosti pružný - je tak ideální do novostaveb, zároveň je velice komfortní pro bosou chůzi a tlumí kročejový hluk.

Výhody polyuretanového pojiva:

  • výborná UV stabilita – pojivo vykazuje odolnost vůči povětrnostním vlivům, žloutnutí a degradaci,
  • použití jak v exteriéru, tak v interiéru,
  • použití jak pro mramorové, tak říční kamínky TopStone.

Pro kamenné koberce okolo slaných bazénů využijete polyuretanové pojivo PurStone One. Je rovněž vysoce UV stabilní a jeho nespornou výhodou je snadná aplikace, jelikož se vyrábí z jednosložkového materiálu. Hlavní předností je vysoká odolnost vůči slané vodě a chemikáliím.

Polyuretanové pojivo je tak ideální volbou do lehce zatížených prostor jako jsou vaše domácnosti, balkóny či chodníky.

Naopak epoxidové pojivo vyniká svou pevností a doporučuje se tak do vysokého zatížení jako jsou průmyslové haly, dílny, garáže a pojezdové plochy. Epoxidové pojivo EpoStone lze využít v kombinaci s říčními kamínky, není však UV stabilní, a tak vyžaduje pravidelnou údržbu revitalizačním nátěrem v rozmezí 2 až 5 let dle míry užívání povrchu.

Zůstaňme v kontaktu

Přejete si dostávat novinky e-mailem a být stále v obraze? Stačí zadat váš e-mail a přihlásit se k odběru novinek.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení a zpracování marketingových nabídek. Více informací:Ochrana osobních údajů

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

ISO 9001 ISO 14001

Kontakt

TOPSTONE s.r.o.
Družstevní 442, 753 01 Hranice
+420 580 582 580
info@topstone.cz

IČO: 27782239
DIČ: CZ27782239

Bankovní spojení: 212733206/0300
Zapsáno u Krajského soudu v Ostravě dne 8. 11. 2006

Provozní doba:
pondělí – pátek: 7.30 – 16.30 hod.