Zdravotně nezávadná podlaha pro vaše děti i čtyřnohé miláčky

15. 9. 2016 | Obecné

Věděli jste, že kamenný koberec TopStone neobsahuje žádné toxické látky? Díky tomu je zdravotně nezávadný a vhodný pro dětské hry i spokojený život vašich čtyřnohých miláčků.

Problémem současné doby je výroba většiny produktů za použití nejrůznějších chemických látek a přísad, které mohou negativně ovlivňovat lidské zdraví. Podlahy z linolea dříve obsahovaly toxické ftaláty, k instalaci plovoucích podlah se používají syntetická lepidla a dřevotřískový nábytek obsahuje formaldehyd.

Ze všech zmíněných produktů se do ovzduší uvolňují látky, z nichž některé mohou negativně ovlivňovat lidské zdraví. V minulosti byla zdravotní závadnost prokázána například u ftalátů a toxických nonylfenolů.

Vybrané projevy škodlivých látek na lidské zdraví: 

  • bolesti hlavy
  • pocit únavy
  • nesoustředění
  • nespavost
  • narušení hormonálního systému
  • a další

Nevýhodou je, že vliv látek na lidské zdraví nelze rychle a jednoznačně posoudit, a proto se o případném nebezpečí mnohdy ani neví. Například toxické nonylfenoly Německo zakázalo teprve v roce 2003.

 

Kamenný koberec TopStone splňuje atesty zdravotní nezávadnosti

U kamenných koberců TopStone se ale zdraví škodlivých látek obávat nemusíte. Říční kamínky jsou přírodním materiálem a použité pryskyřicové pojivo neobsahuje zdraví závadné látky, ani toxické nonylfenoly.

Unikátní pojivo používané v interiéru je certifikováno atestem nezávadnosti. Výrobek zároveň disponuje označením „CE“, které je zárukou předepsaných parametrů norem Evropské unie pro podlahové použití.

Kamenný koberec TopStone je proto vhodný pro hry dětí, intenzivní kontakt dětské pokožky s podlahou a také pro odpočinek vašich čtyřnohých miláčků. Podlaha se zároveň velmi dobře čistí a oproti klasickým textilním kobercům je odolná vůči zachytávání prachu.

S přírodní podlahou TopStone se o krok přiblížíte k vytvoření zdravého domova.