Zdravá chůze naboso. Vyzkoušejte procházku po zážitkovém chodníku

14. 7. 2016 | Obecné

Chodíte po zahradě naboso? Pokud ne, pak byste chůzi bez bot měli vyzkoušet. Bosá chůze je zdravá, stimuluje akupunkturní body a je velmi příjemná. Netradičním zpestřením jsou proto zážitkové bosé chodníky, na kterých si můžete vyzkoušet procházku po oblázcích, dřevu nebo smrkových šiškách. Jeden takový nedávno otevřeli v Praze.

Prospěšná chůze naboso

Chůze naboso je pro člověka přirozená. Stimuluje nervovou soustavu a akupunkturní body, podporuje krevní oběh a posiluje imunitní systém. Množství vjemů, které chodidly přijímáme, zároveň působí blahodárně na psychiku.

Fyzioterapeuti doporučují dětem i dospělým procházet se naboso po nerovném, ale bezpečném povrchu. Tedy nejlépe na zahradě v trávě, po oblázcích a v písku, kde nehrozí zranění od ostrých a nebezpečných předmětů v podobě rozbitého skla nebo starých kovů.

Zážitkový bosý chodníky

V dnešní době, kdy na chodidlech neustále nosíme obuv, již bohužel ani nevíme, jaký je to pocit chodit naboso. A za tímto účelem vznikají zážitkové bosé chodníky neboli stezky, jejichž povrch tvoří oblázky, písek, dřevěné špalky nebo smrkové šišky.

Chůze na této stezce je naprosto nevšedním zážitkem pro celou rodinu. Procházku si můžete vyzkoušet na bosých chodnících v Opavě, Prachaticích, Nových Hradech a nově také v Praze v parku Maxe van der Stoela, který se nachází mezi Hradčany a Střešovicemi.

Příjemná chůze na kamenném koberci TopStone

Stimulující bosou chůzi také zažijete na kamenných kobercích TopStone. Povrch kamenných koberců je příjemný na dotek a stejně jako při chůzi po bosých chodnících stimuluje akupunkturní body, povzbuzuje psychiku a umožňuje poznat nové senzorické vjemy.