Zahradní chodník v pěti krocích

8. 7. 2015 | Obecné

Zahradní chodník v pěti krocích

Léto přeje dovoleným, odpočinku, ale také různorodým stavebním úpravám, renovacím a zdokonalováním zahrádek a chalup. V dnešním článku vám poradíme, jak rychle a bez velké námahy vybudovat praktický zahradní chodník.

Mnozí to jistě znáte, vaše pravidelné kroky vedoucí k zahradnímu posezení, ke kompostéru nebo k zeleninové zahrádce vytvářejí v trávě vyšlapané uličky. Pomineme-li pošlapanou trávu, nic zásadního k vadě by na celé situaci nebylo. Problém nastane, když vydatněji zaprší a zahradní cestičky se promění v blátivé stezky.

Víte však, že důležitou tepnu napříč zahradou můžete snadno proměnit v praktický zahradní chodník, který nejenže odvádí vodu, ale také vyniká zcela přírodním vzhledem, který nenaruší charakter vaší zahrady.

Dokonalý chodník s TopStone Mesh

Zahradní chodník lehce vytvoříte, a to i během jednoho dne, prostřednictvím unikátního systému pro nezpevněné plochy TopStone Mesh. Jak se můžete sami přesvědčit, postup realizace není náročný a zvládne ho každý kutil.

1. Vytyčte si, kudy Váš chodník povede, a ve zvolené délce a šířce udělejte výkop.

2. Po odkrytí zeminy hliněný podklad zhutněte a položte geotextilii. Poté se položí a opět zhutní vyrovnávací vrstva drceného kameniva.

3. Pokládka první vrstvy kamenného povrchu TopStone, kterou postupně aplikujete na připravené kamínkové lože.

4. Aplikace armovací mřížky TopMesh.

5. Posledním krokem je pokládka finální vrstvy kamenného povrchu. V této fázi pečlivě povrch vyrovnejte a vyhlaďte, aby na chodníku nevznikaly nerovnosti. Zároveň si vždy namíchejte jen takové množství, které stihnete spotřebovat. V horkých letních dnech kamenný koberec rychle zasychá a s připraveným materiálem lze pracovat pouze 30 minut.