Vytváříme uzavřenou strukturu povrchu TopStone

4. 3. 2015 | Obecné

Jak jistě víte, pokládka kamínkového koberce TopStone je oblíbená jak v exteriérech tak interiérech. Samotný povrch s otevřenou strukturou je vodopropustný. Abychom vytvořili z kamenné podlahy Topstone uzavřený povrch s totožnými vlastnostmi, které jsou srovnatelné s keramickou dlažbou, je nutné strukturu podlahy uzavřít pastou TopLock.
Pasta TopLock z řady doplňkové chemie uzavírá porezitu podlahy a přitom zachovává jedinečnou kamínkovou strukturu. Uzavřením struktury získáte povrch, který zamezuje usazování nečistot ve spárách podlahy a je snadno čistitelný mopem.

Jednoduchá aplikace

Aplikace jednosložkové bílé pasty je velmi jednoduchá. Pastu TopLock není nutné nijak připravovat, vážit nebo promíchávat. Pasta se nanáší za pomocí silikonového hladítka po celém povrchu podlahy. Při nanášení dbejte, aby byly všechny mezery dostatečně vyplněné. Zároveň dávejte pozor, aby pasta TopLock nepřišla do styku s vodou a vlhkostí. Vlhkost totiž negativně ovlivňuje výslednou kvalitu uzavření povrchu.
Vytvrzení trvá při pokojové teplotě 12 – 36 hodin. Po vytvrzení se z bílé pasty stane naprosto čirá výplň, která si zachovává pružnost, je příjemná na dotek a odolává UV záření.
S použitím uzavřené struktury TopStone Lock se zvýší užitné vlastnosti podlahy. Výsledný efekt je srovnatelný s keramickou dlažbou s tím rozdílem, že kamínková podlaha je bezespárová a na dotek nechladí.

Vydatnost

Orientační spotřeba pasty TopLock se pohybuje od 0,8 kg/m2 při frakci kamínků v rozmezí 2-4 mm až po 1 kg/m2 u frakce kamínku 4-8 mm. Pastu TopLock lze zakoupit v baleních po 5, 10 a 20 Kg.

Zdravotně nezávadný

Pouze originální materiál a doplňková chemie TopStone disponují atestem zdravotní nezávadnosti a neobsahují toxické nonylfenoly. Interiérová doplňková chemie je tak bezpečná i pro vaše děti a čtyřnohé miláčky.