Vyrobte si přírodní kamennou desku pod umyvadlo

1. 3. 2016 | Obecné

Koupelna je výjimečným místem sloužící nejen pro očistu těla, ale také pro ranní nastartování organismu a večerní uklidnění v horké koupeli. Koupelna proto nesmí být příliš výrazná, ale ani stereotypní. Abyste se v koupelně cítili příjemně, zdokonalte ji přírodním materiály.

Přírodní materiály jako kámen nebo dřevo se již od pradávna pojí s lidským obydlím a do koupelny patří. Dřevo poskytuje hřejivý pocit bezpečí, zatímco kámen symbolizuje pevnost a dlouhou životnost.

Kamínková koupelnová deska pod umyvadlo

Současným trendem jsou masivní mramorové nebo dřevěné desky pod koupelnová umyvadla. Nemusíte však utrácet horentní sumy, abyste podobnou desku mohli mít ve své koupelně.

Jako nosný prvek, na kterém bude stát umyvadlo a zároveň bude tvořit celou základnu, použijte dřevěnou spárovku. Spárovky jsou k dostání v různých šířkách i délkách, proto není problém je v hobbymarketech koupit přímo na míru nebo si ji případně zkrátit.

Do spárovky si připravte otvory na sifon a uchycení umyvadla. Desku poté instalujte do koupelny. Na takto připravenou spárovku stačí nanést mramorový nebo oblázkový kamínkový koberec TopStone. Povrch nezapomeňte důkladně uhladit a po vytvrdnutí uzavřít voděodolnou strukturou TopStone TopGel.

Proměna koupelny s kamínkovou podlahou

Nemusíte rovnou předělávat celou koupelnu, abyste jí vdechli svěží vzhled. Další velkou změnou je samotná rekonstrukce podlahy. Při výběru volte ale takový materiál, který je nejen designový, ale také praktický a snadno čistitelný.

Tím je kamínková podlaha TopStone, která tvoří bezespárý povrch. Je vhodná pro instalaci podlahového topení, snadno se udržuje a vyniká nezaměnitelným vzhledem. Malé oblázky jsou navíc poctivým přírodním materiálem s dlouhou životností a skvělými vlastnostmi. Podlaha nestudí na bosá chodidla a je příjemná na dotek.

Volit můžete jak z mramorových kamínků nebo oblázků, které budou barevně ladit s kamennou umyvadlovou deskou, nebo které naopak budou barevně v kontrastu.

Inspiraci na rekonstrukci koupelny získáte v článku Proměna staré koupelny.