Vyhřívání chodníků a příjezdových cest

5. 10. 2015 | Obecné

Během babího léta se naskýtá jedna z posledních možností k venkovním stavebním úpravám. Dříve než však přijde zima, vzpomeňte si na nebezpečně zledovatělé chodníky a vjezdy ke garážím, které komplikují přístup k domu. Námraze na chodnících ale můžete jednou provždy udělat přítrž.

Bolestivé zlomeniny horních i dolních končetin nejsou po pádu na zledovatělých chodnících ničím neobvyklým. Navíc přijdou v době, kdy to nejméně čekáte. Když pozdě vybíháte z domu na autobus, nebo když v kancelářských polobotkách přebíháte ke garáži se zaparkovaným automobilem.

Ačkoliv kamenný koberec TopStone výborně odvádí vodu a v zimě jeho namrzlý povrch lze ošetřovat solením, můžete pro zvýšení komfortu venkovní schody, chodníky nebo příjezdové cesty proti zamrzání vylepšit elektrickým vytápěním.

Vyhřívané venkovní kamenné koberce

Stejně jako jsou interiérové kamenné koberce vhodné pro instalaci podlahového topení, lze speciální vytápění v podobě elektrických topných rohoží instalovat i pod venkovní kamenné koberce.

Výhodou vyhřívané příjezdové cesty je ulehčení práce při solení námrazy a hlavně lepší vyjíždění automobilem z garáže. To oceníte především u zapuštěných garáží s výjezdem do kopce.

Elektrické topné rohože v kamenném koberci se kromě vjezdů do garáží instalují také na venkovní schodiště, nakládací rampy a chodníky k bytovým domům nebo úředním budovám.

Instalace venkovního vyhřívání chodníků

Pokud si přejete vyhřívání chodníku nebo příjezdové cesty, myslete na to dříve, než začnete pokládat samotný kamenný koberec TopStone.