Výhody zrnitostí mramorových kamínků

15. 6. 2017

Nabídku mramorových koberců TopStone dělíme podle zrnitosti kameniva na dvě frakce. Jemnou frakci 2-4 mm a hrubší frakci 4-7 mm. Vysvětlíme, k jakému použití jsou tyto frakce vhodné a v čem spočívají jejich výhody.

Do interiérů je vhodná jemná frakce 2-4 mm

Jemná frakce o zrnitosti mramorových kamínků 2-4 mm je vhodná pro veškerá interiérová použití. Především k aplikacím na podlahy i stěny koupelen, do kuchyní, chodeb či wellnes center.

Výhodou jemné frakce je aplikace kamenného koberce v menší tloušťce. Díky tomu pokryjete větší část povrchu a snížíte finanční náklady na pokládku jednoho m2. Malá frakce představuje větší zhutnění materiálu a omezení volných míst mezi jednotlivými kamínky. A právě těsný prostor mezi kamínky přináší nižší spotřebu přípravku TopGel pro uzavření struktury.

Jemná struktura s sebou přináší snadnější údržbu s minimem prostoru pro zachytávání nečistot.

Výhody mramorového kamínku frakce 2-4 mm

  • menší spotřeba materiálu
  • menší spotřeba uzavíracího gelu TopGel
  • snadnější čistitelnost

Pro venkovní aplikace používejte hrubší frakci 4-7 mm

Mramorové kamínky s hrubší frakcí 4-7 mm jsou vhodné pro aplikace v exteriérech. Konkrétně na terasách, okolo bazénů, na příjezdových komunikacích, chodnících a dalších pochozích plochách.

Výhodou kamínků s hrubší frakcí jsou lepší samočisticí schopnosti. Povrch disponuje většími mezerami, ze kterých se samovolně vyplaví nečistoty. Větší zrnitost kameniva má pozitivní vliv na vyšší schopnost odvádět vodu.

Výhody mramorového kamínku frakce 4-7 mm

  • vyšší schopnost drenážnosti
  • větší nosnost
  • lepší samočisticí schopnosti

Obě frakce mramorových kamínků jsou samozřejmě použitelné jak v interiérech, tak i exteriérech. Budete-li chtít hrubší zrnitost kameniva aplikovat v interiéru a naopak jemnější frakci aplikovat na venkovní plochy, pak to není žádný problém. Pro venkovní aplikace ale myslete na větší tloušťku kamenného koberce, která umožňuje vyšší nosnost povrchu. Obě frakce můžete mezi sebou také míchat.