Výhody renovace koupališť kamennými koberci TopStone

13. 7. 2017

Kamínkový koberec TopStone je ideálním povrchem okolo bazénů. A to nejen těch soukromých, ale i veřejných koupališť. Výhodou kamenného koberce je možnost aplikace přímo na původní obklady. Nový povrch je nejen krásný, ale především také bezpečný. Přesvědčit se o tom můžete například na koupališti v Příboře, v Uničově nebo v Hranicích, kde před pár týdny revitalizovali kompletní okolí bazénu včetně koupacích vaniček.

Kamenné koberce TopStone jsou vhodné jak pro nové realizace bazénů, tak i pro rekonstrukce starých koupališť. Právě povrch na starších koupalištích je mnohdy v nevyhovujícím a nebezpečném stavu. Dlažba je popraskaná a tvoří se na ní kaluže, které jsou častou příčinou úrazů.

Pokládka bez bourání starého povrchu

Předností renovací bazénových povrchů s kamennými koberci TopStone je nenáročná pokládka bez předchozího bourání původního povrchu. U stávajícího povrchu stačí vyspravit nesourodé a uvolněné části a celou plochu natřít penetrací TopFix. Poté se na povrch okolo bazénu dle návodu aplikuje kamenný koberec TopStone. Výhodou je také rychlá doba vytvrzení. Podle klimatických podmínek je kamenný koberec pochozí do 24 hodin. Zvolená technologie je však individuální, dle stávajícího stavu podkladu.

Bezpečný povrch bez louží

Položením kamenného koberce TopStone u bazénů nebo ve vodních vaničkách, které slouží k osprchování před vstupem do vody, významně snížíte riziko uklouznutí. Kamínkový povrch je totiž vodopropustný. Díky tomu se na něm nevytváří louže.

Kamenný koberec z říčních oblázků nebo mramorových kamínků je zároveň příjemný na dotek bosou nohou a oproti keramické dlažbě nechladí.

Snadné čištění a vysoká hygieničnost

Další z řady výhod je snadná čistitelnost a vysoká hygieničnost. Čištění kamenného koberce v okolí bazénů je ideální smytím proudem vody nebo pomocí vysokotlakého čističe. Kamenný povrch zároveň neobsahuje žádné škodlivé látky a nezatěžuje životní prostředí ani vodní zdroje toxickými nonylfenoly.

Kamínkový koberec TopStone je ideálním povrchem okolo bazénů. A to nejen těch soukromých, ale i veřejných koupališť. Výhodou kamenného koberce je možnost aplikace přímo na původní obklady. Nový povrch je nejen krásný, ale především také bezpečný. Přesvědčit se o tom můžete například na koupališti v Příboře, v Uničově nebo v Hranicích, kde před pár týdny revitalizovali kompletní okolí bazénu včetně koupacích vaniček.

 

Kamenné koberce TopStone jsou vhodné jak pro nové realizace bazénů, tak i pro rekonstrukce starých koupališť. Právě povrch na starších koupalištích je mnohdy v nevyhovujícím a nebezpečném stavu. Dlažba je popraskaná a tvoří se na ní kaluže, které jsou častou příčinou úrazů.

Pokládka bez bourání starého povrchu

Předností renovací bazénových povrchů s kamennými koberci TopStone je nenáročná pokládka bez předchozího bourání původního povrchu. U stávajícího povrchu stačí vyspravit nesourodé a uvolněné části a celou plochu natřít penetrací TopFix. Poté se na povrch okolo bazénu dle návodu aplikuje kamenný koberec TopStone. Výhodou je také rychlá doba vytvrzení. Podle klimatických podmínek je kamenný koberec pochozí do 24 hodin. Zvolená technologie je však individuální, dle stávajícího stavu podkladu.

Bezpečný povrch bez louží

Položením kamenného koberce TopStone u bazénů nebo ve vodních vaničkách, které slouží k osprchování před vstupem do vody, významně snížíte riziko uklouznutí. Kamínkový povrch je totiž vodopropustný. Díky tomu se na něm nevytváří louže.

Kamenný koberec z říčních oblázků nebo mramorových kamínků je zároveň příjemný na dotek bosou nohou a oproti keramické dlažbě nechladí.

Snadné čištění a vysoká hygieničnost

Další z řady výhod je snadná čistitelnost a vysoká hygieničnost. Čištění kamenného koberce v okolí bazénů je ideální smytím proudem vody nebo pomocí vysokotlakého čističe. Kamenný povrch zároveň neobsahuje žádné škodlivé látky a nezatěžuje životní prostředí ani vodní zdroje toxickými nonylfenoly.