S příchodem jara věnujte pozornost úpravě zahradních chodníků

11. 4. 2016 | Obecné

S příchodem jara opět naplno ožívají zahradní kolonie a chatové oblasti. Úprava záhonů, příprava na výsadbu zeleniny, prokypření kompostu nebo vyhrabávání listí, na které se na podzim zapomnělo. Úkolů je více než dost. Kromě péče o zahradu ale také nezapomínejte na okolí. Jaro je totiž ideální dobou pro úpravu zahradních chodníků.

Pokud v okolí chaty nebo na zahradě máte vyšlapané chodníčky k záhonům nebo k altánku, které se po pár deštích promění v blátivé cestičky, pak je na čase dát jim rychle sbohem. Nemusíte mít obavy. Nepůjde o nákladné a náročné stavební úpravy. Zahradní chodníky během víkendu vytvoříte za pomocí kamenného koberce TopStone pro nezpevněné plochy.

Výhody kamenného koberce TopStone

Kamínkový chodník vodopropustný, proto není nutný odvod dešťové vody do kanalizace. K vsakování vody dochází přirozeně do podloží. Díky tomu nedochází k vytváření nepříjemných kaluží.

Přírodní design s nenáročnou údržbou

Kamenný koberec pro nezpevněné plochy vyniká jedinečným designem přírodních říčních oblázků v široké paletě barevných odstínů. Povrch, který tvoří říční oblázky smíchané s přírodní pryskyřicí je zároveň příjemný na dotek a nechladí. Po chodníku proto můžete chodit bez problémů na boso.

U kamenného koberce TopStone oceníte i jeho nenáročnou údržbu. Celistvým povrchem neprorůstá tráva, povrch je chemicky odolný a nevadí mu mráz ani použití posypových solí. K vyčištění stačí povrch opláchnout proudem vody nebo vysokotlakým čističem.

O tom, jak jednoduše zhotovit kamenný chodník se dočtete v článku Zahradní chodník v pěti krocích.