Renovace starých betonových dlaždic

29. 6. 2015 | Obecné

Renovace starých betonových dlaždic

Možností, jak využít kamenný koberec je celá řada. Vedle klasického použití na terasy, balkony nebo zahradní chodníčky můžete kamenný koberec využít i netradičním způsobem.

Stylové zahradní nášlapy

Máte doma pár kusů staré betonové dlažby, kterou je vám líto vyhodit? Jednoduchou renovací jí dodáte jedinečný vzhled. Betonové dlaždice, například rozměrů 50x50 cm, očistěte a nechejte vyschnout. Mezitím si připravte malé množství kamenného koberce TopStone v některé z barevných variant, které můžete vybírat zde.

Smíchanou směs kamínků s pojivem pak jednoduše naneste na připravené dlaždice, směs rovnoměrně uhlaďte. Dlaždice s kamínkovým kobercem nechte vytvrdit na místě chráněném před deštěm a rosou. Déšť by měl nepříznivý vliv na výsledný vzhled.

Přibližně po 24 hodinách, kdy se kamenný koberec vytvrdil, máte připraveny krásně renovované dlaždice, které využijete jako nášlapy nesouvislého zahradního chodníku. Pokud umístíte jednotlivé dlaždice pod úroveň terénu, tak aby vrchní část byla za rovno s rostoucí trávou, docílíte jedinečného a přirozeného vzhledu a navíc dlaždice nebudou vadit při sekání trávy

Lehce přemístitelná dlažba

Takto renovovaná dlažba může sloužit také jako mobilní dlažba, kterou umístíte pod zahradní nábytek nebo pod gril či přenosné ohniště. Výhodou je možnost vytvoření pevného a hlavně mobilního podkladu pod zahradní nábytek, který během sezóny můžete libovolně přemísťovat.

Renovovanou starou dlažbu s kamenným povrchem TopStone využijete také jako zatížení slunečníkových stojanů. Navíc zatížení stojanu barevně sladíte se zahradním chodníkem nebo s terasou.