Renovace staré plotové podezdívky

15. 9. 2015 | Obecné

Vzhledu rekonstruovaných rodinných domů s upravenými zahradami mnohdy na kráse ubírá plot se starou betonovou podezdívkou. Je-li podezdívka celistvá, nedrolí se a plotové sloupky pevně drží, není důvod plot bourat a stavět nový. Podezdívce lehce dodáte nový vzhled s kamenným kobercem TopStone.

Mnozí starou podezdívku renovují barevnými nátěry. Výsledek není špatný, ale podezdívka si stále zachovává svůj betonový vzhled, který je strohý a nevzhledný.

Místo nátěru lze podezdívku obložit štípaným či umělým kamenem nebo říčními kamínky stěnového systému TopStone. Pozor, revolučně již bez nutnosti realizace bednění.

Ve 3 krocích vám poradíme jak na to.

1. Čištění podezdívky

Starou podezdívku důkladně očistěte ocelovým kartáčem od nečistot a zarůstajícího mechu. K čištění můžete použít i vysokotlaký čistič, který zbaví podezdívku prachu a drolících se částí.

2. Příprava povrchu

Jestliže se podezdívka na některých místech drolí a rozpadá, je nutné všechny uvolněné části odstranit. Absence malých částí nevadí, část chybějících míst vyrovná kamenný koberec TopStone. Pokud však z podezdívky chybí větší kusy, je nutné chybějící místa opravit betonovou směsí. Praskliny v betonu zpevníte vaznou hmotou Top Fix, která zároveň slouží jako penetrační nátěr. Větší praskliny je třeba ošetřit důkladně (vyčistit, zpenetrovat, vytmelit např. tmelem TopFiller, popř. sesponkovat)

3. Aplikace stěnového systému TopStone pojivem TopWall

Po přípravě povrchu následuje aplikace stěnového systému TopStone pojivem TopWall. Podle návodu smíchejte složku A se složkou B a napenetrujte části směsi betonový povrch. Poté vsypte do zbylého pojiva říční kamínky a důkladně promíchejte, až vznikne homogenní hmota.

Vzniklou směs kamínků s pojivem nanášejte kovovým hladítkem od spodní hrany a uhlazujte vždy směrem dolů. Pro lepší práci hladítko čistěte acetonem nebo speciálním čističem TopCleaner. Pro správnou aplikaci vám poslouží tento video návod.

Se systémem TopStone TopWall tak v několika málo krocích zrenovujete staré betonové podezdívky, kterým dodáte svěží a moderní vzhled. Barvu kamenného povrchu navíc můžete vybírat ze 7 druhů odstínů říčních kamínků a z 15 odstínů mramorových kamínků.

Tip: Vždy si připravte jen takové množství materiálu, které jste schopni zpracovat v závislosti na okolní teplotě a stanoveném čase zpracovatelnosti.