Příjemná relaxace v zimní zahradě bez ohledu na počasí

18. 12. 2015 | Obecné

Ačkoliv už chladné počasí neumožňuje relaxovat na zahradě, nemusíme zoufat. Přes zimu poskytne útočiště k relaxaci zimní zahrada.

Správně zvolená zimní zahrada je multifunkčním prostorem. Je vhodná pro pěstování citrusových plodů, pro přezimování na teplo choulostivých rostlin i pro pozorování zasněžené krajiny nebo relaxování při čtení knížky. V zimní zahradě se dobře pracuje i odpočívá.

Na kterou světovou stranu zimní zahradu orientovat?

Ideální orientace zimní zahrady je na jihovýchod nebo na jihozápad. Tato orientace zajišťuje dostatek světla a také potřebného tepla. Nevhodná je zcela jižní poloha, která má za následek přehřívání v letních měsících a také severní orientace, při které zahradě schází světlo i teplo. Zároveň je ideální takové místo, ze kterého se naskýtá nerušený výhled do venkovní zahrady nebo na okolní přírodní panoramata.

Jak vysokou udržovat teplotu?

Pro pěstování subtropických rostlin je nutné v zimě udržovat minimální teplotu okolo 20 oC. Zahrada proto musí být přes zimu vytápěná a hlavně od vnějšku důkladně izolována. Pro přezimování běžných letních rostlin rostoucích u nás není nutné zimní zahradu vytápět.

Pokud si zimní zahradu přejete přímo spojit s obývacím prostorem domu a celoročně ji využívat, pak se instalaci vytápění nevyhnete. Aby nebyl ničím rušen výhled přes francouzská okna a prosklené stěny, doporučuje se instalovat podlahové topení, které efektivně a rovnoměrně temperuje celý prostor.

Vhodně zvolená podlaha podtrhne přírodní koncept zahrady

A právě k instalaci podlahového vytápění je vhodný kamenný koberec TopStone. Výborně vede teplo a do zimní zahrady se skvěle hodí. Mozaika z přírodních říčních kamínků výrazně podtrhává naturální koncept zimní zahrady a přirozeně doplňuje kameninové květináče a ratanový nábytek.

Správně zvolenou podlahou proměníte zimní zahradu v úchvatné a okouzlující místo.
Na výběr se navíc nabízí mnoho barevných vzorů jak říčních oblázků, tak i mramorových kamínků.

Kamenný koberec se zároveň velmi dobře udržuje. Podle typu finální struktury stačí podlahu vysát nebo vytřít, jako běžnou keramickou dlažbu. Nikdy tak nebudete mít problém s úklidem spadaného listí a drobných nečistot.

Kamenný koberec TopStone