Praktický povrch pro venkovní fitness zóny

17. 7. 2015 | Obecné

Praktický povrch pro venkovní fitness zóny

V posledních letech získávají na oblibě venkovní sportovní areály, které slouží k odpočinku i relaxaci všech věkových generací. Veřejná sportoviště nejčastěji nalezneme v parcích, kolem cyklostezek či v okrajových částech měst.

Výhodou těchto sportovních zákoutí je možnost protáhnout své tělo při procházce nebo cestou domů z práce či ze školy. Díky cvičení s vlastní váhou nepotřebujete žádné cvičební vybavení a dokonce ani drahý sportovní oděv, na který si obzvlášť v posilovnách potrpí. Nenáročné cvičení je tak přístupné doslova každému. Navíc nezřídka bývají tyto mini areály doplněny malou lezeckou stěnou nebo relaxační zónou s lavičkami.

Nestabilní a blátivé podloží

Investory veřejných sportovišť a relaxačních zón jsou z většiny města a obce, které na stavbu čerpají prostředky z evropských dotací. O to smutnější je, když se na sportovištích „zapomene“ vybudovat stabilní podloží, které se po dešti nepromění v blátivé stezky. Člověk by řekl, že alespoň částečné podloží je samozřejmostí, opak je však pravdou a tak v mnoha místech vidíme cvičící stroje obklopené trávou nebo pískem.

Kamenný koberec TopStone pro nezpevněné povrchy

Aby nedocházelo k nepřiměřenému vyšlapávání trávy, ve kterém po deštích stojí voda, stačí podloží upravit například kamenným kobercem TopStone pro nezpevněné povrchy. Kamenný koberec je totiž samonosný, nevyžaduje instalaci obrubníků ani vrstvené štěrkové lože.

Povrch je navíc vodopropustný, tudíž není nutný odvod dešťové vody do kanalizace, k vsakování vody dochází přirozeně do podloží. Přesto je povrch stále pevný a nedochází na něm k vytváření kaluží. Díky široké palatě barevných odstínů lze navíc kamenný koberec sladit s okolím. Výhodou je také zimní údržba, při které kamennému povrchu nevadí mráz, ani použití solí.

Takto upravený povrch navíc není drahý a jeho pokládku bez problémů zvládnou zaměstnanci obecních pracovních čet.