Pokládka kamenného koberce v pořadu Polopatě

30. 5. 2016 | Obecné

Terasy jsou běžnou součástí rodinných domů. Při jejich stavbě nebo rekonstrukci je ale důležitý výběr vhodné podlahové krytiny. Jednou z optimálních možností je kamenný koberec TopStone, který je vhodný jak pro venkovní, tak i vnitřní použití. Výhody a způsob pokládky kamenného koberce TopStone představil v pořadu Polopatě manažer pokládky TopStone Marek Ondra.

Při pokládce kamenného koberce na venkovní terasu, balkon či lodžii je nejdříve nutné povrch vyklidit, zbrousit a odstranit nesoudržné části. Poté se povrch zbaví prachu vysátím nebo zametením a aplikuje se penetrace.

Po zaschnutí penetrace se za pomocí lehčeného kameniva vytvoří spádový klín, který zajistí odvod dešťové vody směrem od obvodového zdiva domu. Jakmile spádový klín ztvrdne, aplikuje se na povrch hydroizolace, která zamezí pronikání vody do podkladové vrstvy.

Přibližně po dvanácti hodinách od začátku realizace nové podlahy lze nanést kamenný koberec TopStone v podobě říčních nebo mramorových kamínků smíchaných s pryskyřicovým pojivem.

Výhodou kamenného koberce oproti keramické dlažbě je jeho vodopropustnost a mrazuvzdornost. Povrch se zároveň výborně čistí zametením či omytím vodou a je velmi příjemný na dotek.

Více informací o aplikaci a výhodách kamenného koberce se dozvíte archivu pořadu Polopatě.