Nový stěnový systém TopWall

9. 9. 2015 | Obecné

Vedle kamenných koberců a systémů pro nezpevněné plochy přináší TopStone rozšíření sortimentu o novinku v podobě stěnového systému TopWall, který lze aplikovat na svislé plochy bez nutnosti použití bednění.

K čemu stěnový systém slouží?

Nový stěnový systém TopStone slouží k vytváření originálních a přírodních povrchů, kterými jsou sprchové kouty, stěny kuchyňských linek, šatní nebo obývací stěny a nejrůznější sokly, dekorace či sloupy.

Pro vytvoření kamínkové stěny se používají klasické říční oblázky TopStone nebo mramorové a perleťové kamínky s doporučenou frakcí 2 – 4 mm nebo 3 – 5 mm.

Výhody stěnového systému TopStone

Přednostní stěnového systému TopStone je nenáročná aplikace bez nutnosti bednění. Kromě vylepšené aplikace si povrch zachovává všechny charakteristické vlastnosti kamenných koberců. Těmi jsou vysoká pevnost, dlouhá životnost a snadno tvarovatelný povrch bez spár. Naprostou samozřejmostí je naprostá nezávadnost materiálu a bezpečností i hygienické atesty.

Pro instalaci v koupelnách a sprchových koutech se pro dosažení vodotěsnosti povrch uzavírá epoxidovým gelem TopGel. Vznikne tak uzavřená struktura TopWall Hard.

Svým přírodním vzhledem kamenný koberec pro svislé plochy skvěle doplňuje ostatní stavební materiály, kterými jsou dřevo, sklo a kov.

Nenáročná aplikace

Kamenný koberec pro svislé plochy se aplikuje na čisté stěny zbavené staré malby a nesourodých částic. Nejdříve se povrch napenetruje částí pojiva. Unikátní pojivo TopWall plní funkci 2v1 - penetrace a pojivo zároveň.

Po penetraci se do zbylé části pojiva důkladně přimíchají kamínky ve správném mísicím poměru. Vzniklá směs se na stěnu aplikuje kovovým hladítkem od spodní hrany a stahuje se směrem dolů. Doporučená tloušťka vrstvy je v rozmezí od 7 do 10 mm. Pro lepší aplikaci je nutné hladítko pravidelně čistit nejlépe přípravkem TopCleaner.

Snadné čištění

Stěny obložené kamenným kobercem TopStone jsou naprosto nenáročné na údržbu. Povrch lze čistit hadrem, prachovkou, párou nebo tlakovou vodou s maximální teplotou nepřesahující 40 °C. Kamenné stěny můžete čistit běžnými čisticími prostředky a velmi odolné skvrny odstraníte acetonem či technickým benzinem.