Novinka TopGel pro uzavření struktury kamenných koberců TopStone

11. 8. 2015 | Obecné

Novinka TopGel pro uzavření struktury kamenných koberců TopStone

Říční oblázky a mramorové kamínky TopStone jsou používány na kamenné podlahy, hojně jsou aplikovány také na zdi a svislé plochy kuchyňských linek, obývacích stěn a sprchových koutů. Aby nedocházelo k vlhnutí stěn v koupelnách nebo k zanášení povrchů prachem či výpary a tuky v kuchyních je důležité strukturu kamenných povrchů uzavřít. K tomu vám pomůže nově vyvinutý přípravek TopGel.

TopGel je nový třísložkový epoxidový gel, který slouží k uzavření kamenného koberce jak na svislé, tak na vodorovné ploše. Takto ošetřený povrch je otěruvzdorný a odolný vůči solím i ostatním chemickým látkám. Výhodou použití přípravku TopGel je vysoká UV stabilita, rychlé vytvrzení a snadná aplikace.

Epoxidový gel dokonale ochrání kamenný koberec a stěny před nežádoucí vlhkostí a plísněmi. Díky tomu bude sprchový kout nebo koupelnová vanička z kamínků nejen krásná na pohled, ale bude také praktická a snadno čistitelná běžně dostupnými čisticími prostředky.

Obdobně ošetření vyžaduje kamenná stěna za kuchyňskou linkou, která je náchylná k usazování mastnoty a nečistot od vaření. Předností uzavřené struktury je snadné čištění a minimální usazování nečistot.

Jak TopGel aplikovat?

Aplikace třísložkového epoxidu TopGel je snadná a časově nenáročná. Nejdříve se spolu smíchá složka A a B. Do směsi se následně přidá složka C a vše se důkladně promíchá. Vzniklý epoxidový plnič pórů se nechá 5 – 10 minut odpočinout, až se vytvoří hmota gelové konzistence.

Poté plnič pórů se již nemíchá a gel se přímo nanáší gumovým hladítkem, nejlépe na epoxidy, na kamenný koberec. Gel tvrdne, v závislosti na okolní teplotě, do 20 minut. Proto je dobré vždy namíchat jen takové množství, které jste schopni zpracovat.