Novinka: Opravná sada TopStone Plastbeton

1. 10. 2015 | Obecné

Kamenný koberec TopStone se pokládá na čistý povrch bez deformací a nežádoucího poškození. Pro rychlou opravu podkladových povrchů uvádí TopStone na trh novinku TopStone Plastbeton.

K čemu opravná sada slouží?

Opravná sada TopStone Plastbeton slouží k opravě poškozených podkladových povrchů, k vyspravení děr a prasklin, stejně jako k opravě dilatačních spár. Plastbeton je vhodný k vyplnění rozbitého a nesourodého betonu a k opravám uštíplých podezdívek plotů a soklů.

Zároveň s Plastbetonem lze výborně vyrovnávat povrch až do výšky vrstvy 10 cm.

Unikátní vlastnosti

Plastbeton je třísložkovým přípravkem, který je po vytvrdnutí 3x pevnější než beton a snese zatížení až 80 Mpa. Výhodou materiálu Plastbeton je snadná tvarovatelnost, která je ideální pro výplň prasklin a k modelování ostrých i zaoblených hran. Po vytvrzení navíc nedochází k smrštění, tudíž se hmota nijak nedeformuje.

Úžasnou vlastností oproti opravám na bázi betonových směsí a stěrek je rychlé vytvrzení, které zbytečně nezdržuje navazující technologické postupy. Při aplikování opravné vrstvy v tloušťce 1 cm, je povrch pochozí za pouhých devadesát minut.

Výhodou opravné sady Plastbeton je také deklarovaná spotřeba bez ztrát způsobených pří přípravě materiálu. Plastbeton neobsahuje žádnou vodu a rozpouštědla. Z jednoho kilogramu přípravku tudíž vyrobíte přesně jeden kilogram opravné hmoty.

Snadné použití

Příprava a použití opravné sady je jako u všech produktů TopStone nenáročné a zvládne ho naprosto každý.

1. Poškozený povrch zdrsněte smirkovým papírem.

2. Štětcem z podkladu odstraňte prach a nečistoty.

3. Smíchejte složku A se složkou B v poměru 2,1 : 1.

4. Částí vzniklé hmoty natřete poškozený povrch.

5. Do zbylé směsi přimíchejte plnivo v poměru 1 : 4 až 5 dle toho kolik se spotřebovalo na penetraci (pojivo : plnivo)

6. Směs důkladně promíchejte a aplikujte na poškozený povrch. Závěrem povrch vyrovnejte a vyhlaďte. Připravenou směs je kvůli rychlému tuhnutí nutné zpracovat do 30 minut.

 

All in One: Součástí opravné sady TopStone Plastbeton je vše co potřebujete k práci. Sada obsahuje složky A + B + C, dřevěné míchátko, štětec, stěrka, smirkový papír a rukavice.