Místo imitací použijte skutečný kámen

1. 9. 2016 | Obecné

Současné trendy bytové architektury udávají směr přírodních materiálů a návratům ke kořenům. Bytoví designéři kladou důraz na jednoduchý a vzdušný styl s množstvím přírodního světla. Ruku v ruce s tímto trendem se výborně snoubí dřevo, hlína i kámen.

Lidé se již dostatečně nabažili umělých materiálů v podobě plastů, gumy a nejrůznějších imitací a náhražek. Podle architektů lidé při zařizování bytu preferují kvalitní a přírodní materiály. Právě léty prověřené tradiční stavební materiály, jakými jsou dřevo či kámen vynikají dlouhou životností, luxusním vzhledem a především bytu vdechují útulnou atmosféru.

S kamenem nakládejte rozumně

Rozhodnete-li se obohatit byt přírodními materiály, pak zohledněte jeho množství. U dřeva totiž platí, že může být téměř všude, od nábytku, přes podlahy až po obložení. S kamenem raději opatrně. Přírodní kámen je totiž dominantním prvkem, který je vhodné mít v symbióze.

To znamená, že kamenný koberec TopStone můžete doplnit svislou plochou za televizí, krbem, šatní stěnou nebo zástěnou za kuchyňskou linkou. Obzvlášť efektní je kombinace dřeva s říčními oblázky v koupelně.

Důležitá je struktura i barevná kompozice

Pozor dejte také na strukturu kamene případně dřeva. K výraznějšímu dřevu zvolte decentní strukturu kamene a naopak. Docílíte tím přirozené harmonie.

Podobné pravidlo platí u výmalby. Materiály musí v prostoru harmonicky ladit a být v přirozené kompozici. Kamenný koberec TopStone je toho ideálním příkladem. TopStone totiž nabízí devět odstínů říčních kamínků, patnáct odstínů mramorových kamínků a osm perleťových odstínů, které lze mezi sebou kombinovat, a které dokonale skloubíte s vaším interiérem.

Častým nešvarem při obkládání stěn kamenem je používání umělých imitací, které jsou vyráběny z lehčeného betonu, případně ze sádrových směsí. Imitace kamene nejsou zrovna šťastnou volbou. Trpí na barevnou nestálost a esteticky působí laciným dojmem.

Místo imitací zvolte přírodní kámen v podobě říčních oblázků nebo mramorových kamínků TopStone, snadno se čistí a ve spojení s pryskyřicovým pojivem je příjemný na dotek a nechladí.