Luxusní vzhled příjezdových cest

5. 5. 2015 | Obecné

Luxusní vzhled příjezdových cest

Chloubou každé vily je nejen upravený vstup a udržovaná zahrada, ale taká honosná příjezdová cesta. A zatímco běžná zámková dlažba po několika letech vybledne a působí nevzhledným betonovým dojmem, kamenný koberec TopStone si zachovává jasný a luxusní vzhled. Inspiraci můžete načerpat v této fotogalerii realizovaných příjezdových cest.

Vysoká odolnost

Kamenný koberec vyniká výbornými vlastnostmi. Díky jedinečnému systému propojení pryskyřice a kamínků je povrch vodopropustný, tudíž na něm nevznikají nepříjemné louže. Většina dešťových srážek je vsakována do podložní vrstvy a jen minimum vody je odváděno do kanalizace.

Předností příjezdové cesty z kamínků je protiskluzový povrch, který například oproti „kočičím hlavám“ neklouže ani za mokra. Navíc se v zimním období nemusíte bát použití posypové soli, povrch je totiž velmi odolný vůči solím a chemickým látkám.

Při pokládce se s kamenným kobercem pracuje velmi dobře a rychle. Nejmenší frakce kamínků umožňuje snadné tvarování a perfektní realizaci i nejmenších detailů.

Snadná údržba

Na příjezdovou plochu jsou kladeny vysoké nároky z pohledu údržby a odolnosti vůči zašpinění. V porovnání se zámkovou dlažbou, na které jsou vidět skvrny od provozních kapalin automobilu, tímto nešvarem kamenné podlahy netrpí. Jakoukoliv větší nečistotu snadno odstraníte vysokotlakým čističem. O snadné údržbě kamenného povrchu se dočtete v tomto článku.

Uzpůsoben pro dlouhodobé zatížení

Kamenný koberec určený na pojezdové plochy se pokládá v minimální tloušťce 2 cm u říčních kamínků, 1,5 cm u mramorů. Povrch je pochozí po 24 hodinách. Plně zatížitelná a vhodná pro pojezd automobilem je nová příjezdová cesta po 7 dnech.

Svou tvrdostí se kamenný koberec vyrovná běžně používaným materiálům. Jeho pevnost v tlaku je 16 MPa, tudíž nemusíte mít strach, že za několik let budete mít vyježděné koleje.