Kamenný koberec odolá mastnotě z grilování i rozlitým nápojům

15. 6. 2016 | Obecné

Čas teplých letních večerů se blíží a s nimi naplno vypukne grilovací sezóna. Zahrady a terasy provoní grilované maso, ryby a další pochoutky. Jenže příjemný pocit a dobrá nálada z grilování se rázem vytratí, když zjistíme, že gril na dlažbě zanechal ošklivé mastné skvrny. Tyto hrůzy naštěstí nemusíte zažívat s kamenným kobercem TopStone.

Jistě to mnozí znáte. Rozpálíte gril, na rošt rozprostřete maso a spokojeně se kocháte, jak teplo dokáže maso proměnit v lahodnou pochoutku. Zklamání přichází v momentu, kdy zjistíte, že grilování zanechalo několik mastných skvrn na zahradní dlažbě.

Nejviditelnější jsou mastné skvrny na zámkové dlažbě a betonových dlaždicích. Ke vší smůle, ať děláte cokoliv, skvrn se už nejspíš nezbavíte. Nepomáhá voda, chemické čističe, ani ustavičné drhnutí, kterým maximálně skvrny lehce zesvětlíte.

Mastné skvrny ani rozlité nápoje nejsou pro koberce TopStone problém

Naštěstí tyto nehody se nikdy nestanou u kamenných koberců TopStone. Složení kamenného koberce, které spočívá v říčních oblázcích nebo mramorových kamíncích smíchaných s pryskyřicovým pojivem je odolné vůči olejům, solím i chemikáliím. Pryskyřice říční oblázky dokonale obalí a tím kamenivo chrání před působením cizích látek.

Kamenný koberec TopStone proto odolá i opravdu velké grilovací párty, po které na povrchu koberce nezůstanou žádné skvrny od mastnoty, rozlitého vína nebo sladkých nápojů. V případě zašpinění kamenného koberce stačí povrch vytřít vlhkým mopem nebo umýt proudem vody. Více se o snadné údržbě kamenného koberce TopStone dozvíte v článku Jarní čistění kamenných koberců.