Japonská umělkyně vyrábí lampičky z pečiva. Při práci využívá epoxidovou pryskyřici

31. 5. 2018

Před několika měsíci uvedla společnost TopStone na trh křišťálovou pryskyřici CrystalArt, která je vhodná pro domácí výrobu šperků, těžítek a mnoha dalších uměleckých předmětů. Čirá epoxidová pryskyřice se například používá k výrobě originálních svítidel z pečiva, které ovládly bytový design Maison at Object.

Neuvěříte, kam až může zajít bytový design. Bývalá japonská pekařka Yukiko Morita představila na festivalu bytového designu Maison at Object netradiční svítidla, která nebyla vyrobena z obvyklých materiálů. Rozzářila totiž bagety, croissanty, koblížky nebo chléb. Ano, čtete správně, současná umělkyně Yukiko Morita vyrábí lampičky z pečiva.

K výrobě svítidel z pečiva se používá epoxidová pryskyřice

Zajímá vás, jak svítidla z pečiva vznikají? Základem je oblíbený druh pečiva, ze kterého Yukiko Morita vydlabe a odstraní vnitřní část. Poté na pečivo nanese vrstvu epoxidové pryskyřice, která pečivo zakonzervuje a zabrání plesnivění. Nakonec dovnitř umístí LED diody a nezbytnou elektroinstalaci. Některá svítidla jsou napájena bateriemi, jiná je nutná zapojit do elektrické sítě. Než Yukiko Morita byla se svítidly spokojena, vyrobila přes tři sta prototypů.

Pokud zrovna neplánujete vyrábět svítidla z pečiva, můžete čirou epoxidovou pryskyřici CrystalArt využít právě k výrobě a zalití různých dekorativních předmětů.

   

Původ fotografií: Instagram Yukiko Morita.

Napište nám!
Prohlašuji, že jsem se seznámil se zásadami zpracování osobních údajů chci formulář odeslat.
Více informací zde: Ochrana osobních údajů