Jaký materiál zvolit na stěnu za kuchyňskou linkou?

19. 1. 2016 | Obecné

Při zařizování nové kuchyně nebo její rekonstrukci je nutné také myslet na to, čím vyplnit prostor mezi kuchyňskou deskou a horními skříňkami.

Stěna za kuchyňskou linkou musí být odolná vůči znečištěním od olejů, výparům z vaření a také skvrnám. S tím se pojí nenáročná údržba a snadná čistitelnost. Zároveň musí být povrch v okolí sporáku odolný vůči zvýšené teplotě a také vůči zvýšené vlhkosti v okolí dřezu.

Jaké se nabízí materiály?

Laminátová deska – Použitím stejného vzoru, ve kterém je kuchyňská deska nebo korpus skříněk dojde k splynutí linky se stěnou, které nemusí každému vyhovovat. Povrch je snadno čistitelný, ale hůře odolá zvýšené teplotě a je náročnější na instalaci a přesné vyměření.

Keramické obkládačky – Nejběžněji používaný materiál, snadno se čistí, odolá vysoké teplotě i vlhkosti. Jistou nevýhodou jsou spáry mezi obklady a instalace, která vyžaduje zručnost.

Umělý / přírodní kámen – Na pohled příjemný materiál, bohužel z praktického hlediska zcela nevhodný. Obklady z umělého či přírodního kamene se špatně udržují. Na obložení ulpívá prach, mastnota a nečistoty.

Grafosklo – Moderní materiál, který umožňuje nést libovolné vzory a obrázky. Snadno se udržuje, ale jeho nevýhodou je vyšší pořizovací cena a náročná instalace.

Kamenný koberec TopWall – Říční oblázky spojené pryskyřicí vytváří nezaměnitelný design. Povrch je bezespárý, snadno čistitelný a odolný vůči mastnotě a vlhkosti. Výhodou je rychlá a nenáročná instalace a dostupná cena materiálu.

Praktická a přitom designová oblázková stěna TopStone

Kamenná stěna TopStone TopWall vyniká čistými liniemi, vysokou estetičností a nadčasovým designem. Zároveň jsou kamínkové stěny praktické. Disponují vysokou mechanickou odolností a snadno se čistí.

Unikátní technologie na stěny v podobě kamenného koberce TopWall nahrazuje klasické obklady. Materiál je vhodný pro všechny druhy povrchů ve vnitřním i venkovním prostředí. Základ tvoří říční nebo mramorové oblázky, které jsou smíchány s epoxidovým pojivem.

Výhodou je snadná instalace, kterou zvládnete svépomocí. Připravená směs TopWall se nanáší na stěnu kovovým hladítkem. Při její realizaci navíc nemusíte u vypínačů a elektrických zásuvek složitě vyměřovat a řezat otvory, jako tomu bývá u obkladů. TopWall lze snadno tvarovat a nanášet, kam je potřeba.