Designové podlahy, které zvládne úplně každý

20. 10. 2015 | Obecné

Rozměrné podlahy v administrativních budovách, na chodbách nebo ve sklepích mohou působit fádně a nevýrazně. Pokud už vás nebaví všední šedé podlahy, dejte jim navždy sbohem. S epoxidovou stěrkou TopStone EP11 totiž vytvoříte originální designové podlahy, která vám bude každý závidět.

Víceúčelový epoxidový nátěr

Barvu betonového, anhydritového či jakéhokoliv jiného minerálního podkladu snadno změníte s víceúčelovou epoxidovou hmotou TopStone EP11.

Materiál EP11 slouží k finální barevné povrchové úpravě podlah. Využít ho lze jako litou hladkou stěrku určenou do výrobních hal a skladů nebo do budov úřadů, škol a nemocnic. Zároveň lze epoxidovou hmotu EP11 použít jako hladký epoxidový nátěr do sklepů, technických místnosti, garáží a kotelen.

Rozdíl mezi nátěrem a stěrkou ovlivňuje množství aplikované hmoty na podlahu. Od toho se odvíjí také odolnost vůči mechanickému zatížení, která je v případě lité stěrky podstatně vyšší než u tenkovrstvého nátěru. Záleží ovšem na účelu, jakému podlaha bude sloužit. Pokud se nejedná a sklady a výrobní haly, je nátěr více než dostačující.

Neomezené barevné tónování

Úžasnou vlastností epoxidové hmoty TopStone EP11 je možnost tónování nátěru v libovolném barevném odstínu ze vzorníku RAL. Ten mimochodem zahrnuje 213 barevných odstínů.

Místo šedé podlahy, tak pouze jednoduchým přimícháním barvy vytvoříte žlutou, červenou nebo třeba zelenou podlahu. Díky barevným kombinacím lze vytvářet barevné kontrasty i postupné barevné přechody. Oblíbenou technikou je také vzorování podlahy, kdy do již naneseného nátěru nebo stěrky vlijete epoxidovou stěrku TopStone EP11 rozdílné barvy. Tímto můžete vytvářet abstraktní křivky a nejrůznější kaňky.

To navíc není vše. Vodorovnými nebo obloukovými tahy hladítka barvy do sebe lehce promícháte a docílíte jedinečného a designového vzhledu plynulých barevných přechodů. Stejnou technikou lze vytvořit také tzv. „mramorování“ podlahy.

Takto upravené designové podlahy proto nejsou vhodné pouze do garáží a technických místností, ale také do výtvarných ateliérů a obytných i komerčních prostor.

Jednoduchá aplikace

K vytvoření barevně strukturovaného nátěru navíc nepotřebujete žádnou specializovanou firmu. Postup je tak snadný, že ho během pár hodin zvládne každý laik.

Postup ve 3 krocích:

1. Očistit povrch od nečistot a nesourodých celků.

2. Penetrovat povrch přípravkem TopStone EP01 nebo TopStone EP02, případně variantami EKO.

3. Smíchat obě složky epoxidové stěrky TopStone EP11 podle návodu (složka A je již zabarvena požadovaným odstínem RAL)

Takto jednoduše můžete renovovat vaše staré podlahy. Po aplikaci je nátěr pochozí po 24 hodinách a plně zatížitelný po 7 dnech.