Bezpečný a protiskluzový povrch v okolí bazénů

26. 7. 2016 | Obecné

Období prázdnin je neodmyslitelně spjato s koupáním, opalováním a příjemným odpočinkem. Víte ale, že i v okolí bazénů se musíte mít na pozoru? Nejčastějším letním úrazem je totiž uklouznutí na mokré podlaze v okolí bazénu. Neštěstí máme pro vás i jednu dobrou zprávu. Na kamenném koberci TopStone se úrazy nestávají! Kamenný koberec je totiž protiskluzový.

Keramická dlažba a nedostatečné odvodnění na okrajích bazénů má každoročně na svědomí desítky úrazů. Naražení horní i dolních končetin, ale také pohmoždění hlavy, vyražený dech a zlomeniny bohužel nejsou ničím výjimečným. Proto nikdy toto riziko nepodceňujte.

Protiskluzový kamenný koberec TopStone

Kamenný koberec TopStone jako jeden z mála materiálů je ideálním povrchem k bazénům. Díky své frakci kamínků o velikosti 2-5 mm, tvoří protiskluzový povrch, který je příjemný na dotek. Kamenný koberec zároveň výborně odvádí vodu do podloží, tudíž nedochází k vytváření nebezpečných kaluží.

Jednoduchá realizace

Oproti klasické keramické dlažbě se s kamenným kobercem TopStone také daleko lépe pracuje. Říční kamínky spojené s epoxidovou pryskyřicí jsou do vytvrdnutí snadno tvarovatelné. Proto lze snadno realizovat jakékoliv křivky, oblouky i malé detaily, aniž byste strávili mnoho času s vyměřováním, přípravou a řezáním materiálu.

Neobsahuje škodliviny ani toxické nonylfenoly

V neposlední řadě je kamenný koberec TopStone naprosto zdravotně nezávadný. Povrch neobsahuje žádné toxické, ani nebezpečné látky a není rizikem pro životní prostředí. Je proto vhodný pro styk s vodou a je bezpečný pro děti i domácí zvířata.