Bezbariérové rampy s kamenným kobercem TopStone

16. 3. 2015 | Obecné

Jak obtížný může být život s bariérami si mnoho zdravých lidí ani nedovede představit. Pro vozíčkáře však může být i zcela běžná cesta do obchodu, kina nebo na úřad noční můrou. Na své cestě musí zdolat mnoho překážek, schodů a terénních nerovností, které ne vždy disponují bezbariérovým přístupem.

Povinný bezbariérový přístup pro veřejné budovy

Situace se však postupně zlepšuje. Platnou legislativou je bezbariérový přístup požadován u novostaveb a většiny rekonstruovaných veřejných budov. Požadavky bezbariérového přístupu stanovuje vyhláška č. 398/2009 Sb.
Bezbariérovým přístupem je nutné opatřit přístupové cesty do nemocnic, úřadů, škol, kulturních zařízení, autobusových i vlakových nádraží a dalších veřejných budov.

Protiskluzový TopStone na nájezdové plošiny

Jednou z nejpoužívanějších variant bezbariérového vstupu jsou nájezdové rampy, výtahy a zvedací plošiny. Instalace zvedacích plošin a výtahů je nákladná, proto v místech, kde to okolní terén umožňuje, jsou vystavěny nájezdové rampy.
Málokdo však ví, že nájezdová rampa nemusí být pouze kovová či betonová, ale může být také stylová a ladit s okolní zástavbou. Kamenný koberec TopStone je totiž protiskluzový a plně drenážní, tudíž v zimě nenamrzá a neklouže. Pro zvýšení protiskluznosti lze navíc použít speciální protismykové plnivo TopStop.
Toto plnivo obsahuje speciální vsyp s malými kulatými zrny, která zvyšují adhezi. Plnivo je vhodné pro exteriérové použití. Plnivo TopStop se jednoduše aplikuje vhozem na již položený kamenný koberec nebo aplikací s revitalizačním nátěrem TopVital.
Bezbariérové přístupy pro handicapované tak mohou mít moderní a hezký vzhled s výbornými užitnými a protiskluzovými vlastnostmi.