Barvou letošního roku budou měděné odstíny

8. 3. 2017 | Trendy

Nevíte v jakém stylu zařídit byt, aby splňoval současné trendy? Poradíme vám. V letošním roce budou stále dominovat přírodní materiály a s nimi spojené barevné odstíny. K nim se přidávávají industriální prvky a kovové materiály.

A právě jedním z letošních trendy materiálů je měď a barvy laděné do měděných tónů. Pravá měď má unikátní vlastnost, že během let mění své odstíny. A tím dodává bytu punc pravého industrialismu.

Ať už se jedná o ryzí měděné doplňky nebo barevné imitace, působí měděné tóny teplým dojmem a skvěle ladí s přírodními materiály. Zvláště se dřevem a kameny. Pro inspiraci nabízíme netradiční vylepšení bytu v podání Angličana Matta Gilese.

Dlažbu nahradila mozaika z mincí

Mladý Angličan Matt Giles stál před výběrem nové podlahy do své kuchyně. S novým linoleem nebyl spokojený, a proto ho strhal a začal hledat vhodné alternativy. Jedno však bylo jasné, nechtěl do kuchyně dřevěnou ani plovoucí podlahu a už vůbec ne koberec.

Po pečlivém zvážení se rozhodl pro netradiční řešení. Tím je originální mozaika vytvořená z 27 tisíc mincí. Přesněji jednopencových měděných mincí.

Matt Giles nejdříve vyrovnal podlahu nivelační stěrkou, barevně natónoval podklad a poté jednotlivé mince kus po kusu přilepil. Finální vrstvu vytvořil zalitím mozaiky epoxidovou pryskyřicí. Výsledek je fantastický! Přesvědčit se můžete v článku, který publikovaly Novinky.cz.

Měděné odstíny TopStone

Abyste podlahám nebo stěnám dodali jedinečné měděné tóny, nemusíte přímo skládat mozaiku z mincí. Měděné odstíny totiž naleznete i mezi kamennými koberci TopStone.

Do měděných tónů ladí a přírodní materiály vhodně doplňují mramorové kamínky Marrone Mogano a Rosso Verona. Věříme, že s kamennými koberci se i vám podaří dechberoucí proměny vašich domovů.