TopStone podporuje sportovní aktivity dětí

26. 7. 2016 | Obecné

Český výrobce kamenných koberců TopStone začal podporovat sportovní aktivity dětí. Začátkem prázdnin dostaly děti všech zaměstnanců společnosti nové cyklistické dresy a kraťasy. Nápad inicioval majitel společnosti TopStone pan Bohumil Piešťanský.

Trend posledních let ukazuje na klesající pohybovou aktivitu dětí. Místo volného času stráveného venku děti čím dál častěji usedají k počítačům a méně sportují. Tento trend by společnost TopStone ráda změnila. V rámci své společenské odpovědnosti proto TopStone začal podporovat sportovní aktivity dětí a nechal ušít 21 cyklistických dresů, které dostaly děti zaměstnanců.

„Naší snahou je motivovat děti k aktivnímu pohybu na čerstvém vzduchu a ukázat jim, že sport je zábavou,“ říká majitel společnosti TopStone Bohumil Piešťanský.

V první fázi se TopStone zaměřil na cyklistiku, protože je to nenáročný a rekreační sport, při kterém děti poznají krásy našeho okolí. Zároveň z cyklistiky plyne ještě další výhoda. „Právě jízdní kolo je ideální pro podnikání rodinných výletů. Naší kolegové tak mohou trávit více času s rodinou při společné zálibě,“ dodává pan Piešťanský.

Obdarováním dětí cyklistickými dresy tato záslužná aktivita nekončí. TopStone již plánuje první společné cyklovýlety zaměstnanců a jejich rodin. „Krásně tím spojíme neformální utužení firemních vztahů a čas strávený s rodinou, který je pro všechny z nás velmi důležitý,“ uzavírá Bohumil Piešťanský.

Zaměstnanci i partneři společnosti TopStone se již každoročně účastní otevřeného závodu horských kol na 59 km s názvem Oderská Mlýnice, jehož je TopStone dlouholetým sponzorem.