Jakou zvolit podlahu pro automobilový přístřešek?

19. 5. 2015 | Obecné

Jakou zvolit podlahu pro automobilový přístřešek?

Podle statistik za prací dojíždí více než polovina Čechů automobilem. A právě automobilů na našich silnicích čím dál více přibývá. Garážového stání je však nedostatek. Proto se nabízí otázka, jak při parkování vůz ochránit před deštěm, sněhem nebo zničujícím přívalem ledových krup.

Praktický přístřešek

Rychlým a hlavně finančně nenáročným řešením je stavba parkovacího stání, která je krytá praktickým přístřeškem. Těchto jednoduchým zastřešení pro automobily lze u rodinných domů, ale také venkovských chat vidět čím dál více.

Přístřešek sice plnohodnotně nenahradí garážové stání, ale významně automobil ochrání před nevhodným počasím.

Jak vybrat kvalitní podlahu?

K novému přístřešku patří také kvalitní podlaha. Její výběr ale mnoho lidí podceňuje. Hlavním kritériem výběru by měly být její užitné vlastnosti. Podlaha pro automobilové stání by měla být pevná, mrazuvzdorná, vodopropustná a odolná vůči olejům i solím.

Častým problém špatného výběru podlahové krytiny je poměrně rychlé opotřebení podlahy. Z automobilů, i když by se to stávat nemělo, občasně ukápnou provozní kapaliny, v zimě naopak na podlahu stéká z podběhů auta sníh se solí. A tak po pár měsících je například zámková dlažba nebo betonový povrch poškozen nejrůznějšími fleky a nečistotami.

Výbornými vlastnostmi vyniká kamínková podlaha TopStone, která je vhodná i pro automobilové přístřešky. Kamínkový povrch je vodopropustný, tudíž nemusíte povrch nijak spárovat. Voda stékající z automobilu se přirozeně vsákne do podloží. Kamenný koberec TopStone je také odolný vůči solím a znečištění od případných olejů snadno odstraníte vysokotlakým čističem. Více informací o vlastnostech exteriérového kamenného koberce se dozvíte zde.